Kde hľadať správne informácie o infantilnom hemangióme?

V dobe vyhľadávania rôznych informácií na internete, prípadne stretávaní sa s informáciami v rôznych médiách je niekedy veľmi ťažké orientovať sa, ktoré informácie a názory sú tie správne.

Obzvlášť, pokiaľ sa narodí bábätko, u ktorého sa rozvinie infantilný hemangióm, môžu byť rodičia aj najbližšie okolie veľmi negatívne rozrušení a niektoré informácie môžu byť pre nich zmätočné a zavádzajúce.

Vo chvíľach, keď sa objaví u dieťaťa infantilný hemangióm, je potrebné dôverovať špecializovaným lekárom, ktorí sa liečbou infantilného hemangiómu dlhodobo zaoberajú.

Títo lekári majú s diagnostikou, sledovaním aj liečbou infantilného hemangiómu dlhodobé skúsenosti.

Nebojte sa konzultovať svoje problémy na týchto pracoviskách. V prípade, že si nie ste istí, či Vaše dieťa nemá hemangióm, ktorý by ho ohrozoval na živote, určite sa na týchto špecializovaných pracoviskách ihneď objednajte.

Včas určená správna diagnóza a následný postup liečby pomôže Vášmu malému pacientovi predísť rizikám a nepríjemným situáciám, ktorým by musel v budúcnosti čeliť.

Rovnako je dobré sa poradiť, pokiaľ sa dieťa z nejakých dôvodov musí vyrovnávať s dlhodobými následkami v podobe jaziev či určitých telesných deformít. Najlepšie je kontaktovať detského psychológa, ktorý najlepšie poradí, ako niektoré negatívne reakcie okolia zvládať.

Existujú tiež pacientske organizácie, ktoré ponúkajú pomocnú ruku rodičom aj deťom s rôznymi druhmi ochorení.

03.00-family

 

Zdroj:

Antaya RJ. Infantile hemangioma. 2007;1-20.